پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
ورود به سيستم

Skip Navigation LinksAnnouncement_IMG

Thumbnail
  
متن
ويرايش
روز جهاني «تالاسمی» گرامي بادروز جهاني «تالاسمی» گرامي باد

روز جهاني «تالاسمی» گرامي باد

 8   ماه می مصادف با 18 اردیبهشت هر سال به نام روز جهانی «تالاسمی» نامگذاری شده است. تالاسمی واژه‌ای است که برای نخستین بار در سال ۱۹۲۵ میلادی یک پزشک متخصص کودکان روی بیماران مبتلا به کم خونی شدید با علائم بزرگی طحال و تغییر شکل استخوان صورت و جمجمه گذاشت. تالاسمی بیماری ارثی است که به‌دلیل نقص در ساخت زنجیره هموگلوبین حادث می‌شود و هموگلوبین معیوب قادر به اکسیژن رسانی مطلوب به اعضای بدن نیست. این بیماری به صورت شدید (ماژور) و خفیف (مینور) ظاهر می‌شود. درحال حاضر متولی رسیدگی به بيماري تالاسمي در کشور، بنیاد امور بیماری‌های خاص است.

هدف از نامگذاری این روز به نام اين بيماري، توجه بیشتر مسئولین و مردم به مسئله تالاسمی است. فراهم آمدن امکانات درمانی مطابق با استانداردهای جهانی و دستیابی به خون سالم و کافی برای همه بیماران تالاسمی و عدم تولد بیمار تالاسمی درکشور، اهداف عمده‌ای است که همه افراد و سازمان‌های درگیر در این بیماری به آنها می‌اندیشند و برای دستیابی به آن تلاش می‌کنند.

 
رونمايي از دومين كتاب گزارش عملكرد پايدار و مسئوليت اجتماعي

​جهت دانلود دومين كتاب گزارش عملكرد پايدار و مسئوليت اجتماعي ايران خودرو به لينك مراجعه نماييد.

 
تهيه بانك اطلاعاتي از متقاضيان انجام  فعاليت هاي داوطلبانهتهيه بانك اطلاعاتي از متقاضيان انجام امور داوطلبانه

پيرو اخبار منتشر شده و اطلاع رساني هاي صورت گرفته در شماره هاي پيشين هفته نامه كارآمد در خصوص انجام فعاليت هاي داوطلبانه، كليه همكاراني كه علاقه مند به مشاركت در اين امر خير و ثبتنام در اين زمينه هستند، مي توانند، مشخصات و اطلاعات و هم چنين توانايي هاي خود را جهت انجام امور داوطلبانه آماده كرده و طي تماس با شماره تلفن 13764 ، به اطلاع همكارانمان در مديريت مسئوليت پذيري اجتماعي برسانند و ما را در گردآوري بانك اطلاعاتي در اين زمينه، ياري رسانند.

 
1 - 3بعدی